List of Confirmed Participants
-
Heungju AHN
(Padova)
-
Lucia ALESSANDRINI
(Parma)
-
Andrea ALTOMANI
(Roma II)
-
Eric AMAR
(Bordeaux I)
-
Luca BARACCO
(Padova)
-
Daniel BARLET
(Nancy)
-
Elisabetta
BARLETTA (Potenza)
-
Giovanni BASSANELLI
(Parma)
-
Francois BERTELOOT
(Toulouse)
-
Cinzia BISI
(Firenze)
-
Michael BOLT
(Michigan)
-
Filippo BRACCI
(Roma II)
-
Judith BRINKSCHULTE
(Leipzig)
-
Laurent BRUASSE
(Marseille)
-
Daniel M.
BURNS, Jr. (Michigan)
-
Frédéric
CAMPANA (Nancy I)
-
Enrico CASADIO
TARABUSI (Roma I)
-
Anne Marie
CHOLLET (Lille I)
-
Donato CIAMPA
(Torino)
-
Salvatore
COEN (Bologna)
-
Paolo de BARTOLOMEIS
(Firenze)
-
Chiara de
FABRITIIS (Ancona)
-
Makhlouf DERRIDJ
(Rouen)
-
Gilberto DINI
(Firenze)
-
Georges DLOUSSKY
(Marseille)
-
Pierre DOLBEAULT
(Paris)
-
Sorin DRAGOMIR
(Potenza)
-
Yves DUPAIN
(Bordeaux)
-
Julien DUVAL
(Toulouse)
-
Franc FORSTNERIC
(Ljubljana)
-
Chiara FROSINI
(Firenze)
-
Akira FUJIKI
(Osaka)
-
Laura GEATTI
(Roma II)
-
Graziano GENTILI
(Firenze)
-
Bruce GILLIGAN
(Regina)
-
Josip GLOBEVNIK
(Ljubljana)
-
Vincent GUEDJ
(Toulouse)
-
Peter HEINZNER
(Bochum)
-
Walter HENGARTNER
(Laval)
-
C. Denson
HILL (Stony Brook)
-
Richard HIND
(Notre Dame)
-
Alan T. HUCKLEBERRY
(Bochum)
-
Andrea IANNUZZI
(Bologna)
-
Andrei IORDAN
(Paris)
-
Sergei IVASHKOVICH
(Lille I)
-
Vincent KOZIARZ
(Nancy)
-
Christine
LAURENT-THIEBAUT (Saint Martin d'Heres)
-
Juergen LEITERER
(Berlin)
-
Jean Jacques
LOEB (Angers)
-
Jon MAGNUSSON
(Reykjavik)
-
Monica MANJARIN
(Barcelona)
-
Claudio MENEGHINI
(Parma)
-
Mauro NACINOVICH
(Roma II)
-
Stefan NEMIROVSKI
(Bochum)
-
Karl OELJEKLAUS
(Marseille)
-
Salomon OFMAN
(Paris)
-
Carla PARRINI
(Firenze)
-
Giorgio PATRIZIO
(Firenze)
-
Marco PELOSO
(Torino)
-
Alessandro
PEROTTI (Trento)
-
Thomas PETERNELL
(Bayreuth)
-
Massimiliano
PONTECORVO (Roma III)
-
Alberto SARACCO
(Pisa)
-
Georg SCHUMACHER
(Marburg)
-
Rasul SHAFIKOV
(Stony Brook)
-
Nikolay SHCHERBINA
(Goeteborg)
-
Vsevolod SHEVCHISHIN
(Bochum)
-
Anna SIANO
(Padova)
-
Andrea SPIRO
(Camerino)
-
Edgar Lee
STOUT (Seattle)
-
Adriano TOMASSINI
(Parma)
-
Giuseppe TOMASSINI
(Pisa)
-
Stefano TRAPANI
(Roma II)
-
Guenther TRAUTMANN
(Kaiserslautern)
-
Viorel VAJAITU
(Bucharest)
-
Jean-Pierre
VIGUE' (Poitiers)
-
Joerg WINKELMANN
(Nancy I)
-
Joseph WOLF
(Berkeley)
-
Dmitri ZAITSEV
(Dublin)
-
Giuseppe ZAMPIERI
(Padova)